Metų knygos rinkimai 2016 m.

Kai besidairydami nesibaigiančiose knygyno lentynose ar elektroninio puslapio paieškoje pasiklystame, kartais kyla noras, kad kas nors bent kartą išties gerą knygą išrinktų už mus.

Tokie rinkimai pasirodė dar 2005 metais ir tapo svarbiu tradiciniu įvykiu visiems mėgstantiems pildyti savo lentynas įvertinta ir prasminga literatūra. Šią akciją jau dvyliktą kartą rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. 

Jos tikslai – atkreipti dėmesį į geriausius praeitais metais išleistus lietuvių autorių kūrinius trijose skirtingose kategorijose: vaikų, paauglių ir suaugusiųjų, skatinti Lietuvos gyventojus domėtis lietuvių literatūra ir skaityti. Profesionalų sudaryti sąrašai kiekvienų metų rudenį pateikiami skaitytojų įvertinimui, o laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. 

2016 metų knygos laimėtojos
Daugiau informacijos apie rinkimus

Jurga Baltrukonytė „Filmukai“

„Vieną dieną man gimė puiki mintis, kaip atitraukti vaikus nuo ekranų, – reikia juos pačius paversti aktoriais! Juk visiems patinka persirengti, išsipiešti veidus ir vaidinti scenoje. Ši filmukų knyga – tarsi naujas nuotykis, nauja veikla visai šeimai. Švelnios istorijos apie meilę, pavydą, draugystę, įdomios užduotys ir linksmi žaidimai – tam, kad jūsų šeima taptų smagiausia komanda.“

Jurga Baltrukonytė

Pavartykite knygą

Nadia Kovaliova „Meškis ir Žąsis“

Tai pasakojimas apie draugystę, skirtas patiems mažiausiems. Jis šiltas ir erdvus, o meškį ir žąsį išties lengva pamilti jau nuo pat pirmo puslapio.

„Kaip gimė „Meškis ir Žąsis“? Nuo ko prasidėjo istorija? Ar „Meškį ir Žąsį“ įkvėpė tikri žmonės?

Istorija prasidėjo nuo to, kad Meškis pirmiausia buvo vilkas. Daug galvojau, kokioje aplinkoje vyks veiksmas. Miško tematika man artimiausia, todėl nusprendžiau – veiksmas vyks miške. Man patinka piešti medžių šakas, daug laiko skiriu fonui, kurį vėliau užpildau detalėmis. Ilgai kūriau juokingus veikėjus, kol galiausiai pavyko sukurti kažką artimo, jaukaus – mešką. Po kurio laiko gimė ir meškos draugas – burundukas, kuris vėliau tapo Žąsimi.
Pagrindinis istorijos motyvas – draugystė. Žinau, kad draugams dažnai tenka išsiskirti. Gyvenau Anglijoje, pati norėjau grįžti, todėl pasąmoningai gimė būtent atsisveikinimo tema. Nenorėjau pernelyg dramatiško ir liūdno siužeto, tai juk visgi knygutė vaikams, taigi pasakos pabaigoje veikėjai susitinka ir jų draugystė tęsiasi toliau. 

Nadia Kovaliova

Pavartykite knygą
Įsigykite knygą
Skaitykite interviu su autore

Aidas Jurašius „Akmenukų pasakos“

Čia rasite keletą jautrių istorijų, kurias jums pasakos akmenukai. Visokių formų, visokių spalvų, rasti pačiose įvairiausiose vietose, patyrę pačias įvairiausias transformacijas. Kiekviena istorija sukurs vis kitokį jausmą. Viena bus džiugi, kita – šiek tiek liūdnesnė, trečia paskatins ką nors sukurti. 

„Tikėtina, kad mano „Akmenukus“ susieti su kokia nors konkrečia tradicija sunku ir dėl kitos priežasties. Rašymo procesas vyko taip: atrinkau krūvą įdomesnių akmenėlių, paskui juos tyrinėjau ir bandžiau suvokti, kokias asociacijas jie kelia mano vaizduotei. Dėl to knyga šiek tiek chaotiška teminiu ar nuotaikos požiūriu, tačiau nebandžiau to šlifuoti, nes jungiamoji grandis yra akmenukai. Jie labai įvairūs, tad logiška, kad ir jų istorijos įvairios.“

Aidas Jurašius

Visas interviu su autoriumi

Gendrutis Morkūnas „Traškančios žvaigždės“

Du apsakymai, sugulantys į vieną knygą. O joje skirta vietos ir gyvenimui, ir mirčiai, ir atradimo džiaugsmui ir praradimo kartėliui. Knyga skirta ne tik skaitymui, bet ir mąstymui. 

„Tai pasakojimas apie kitokius vaikus. Kad juos pastebėtum, turi gerokai pasidairyti, tačiau būtent tokiems ir yra skirta Gendručio kūryba.“ 

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Pavartykite knygą

Selemonas Paltanavičius „Maži ežiuko sapnai“

Mes manome, kad ši knyga yra miela, graži ir ją reikia turėti savo knygų lentynoje. Ir ne vieni taip galvojame.

„Norisi pasidžiaugti estetine knygos išvaizda – labai gražios Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijos, ir apipavidalinimas, ir iš tiesų šita knyga komisijai labai patiko. Ji nepretenzinga, ji labai graži, ji miela, ją lengva skaityti ir ji turi, kaip ir visos geros knygos vaikams, potekstę“, – LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo Renata Šerelytė. 
„Visgi apie paprastus dalykus lengviausia pasakoti kažkaip kitaip. Tada ir galima visą jų esmę atskleisti, ypač jeigu tai knyga vaikams“, – sakė knygos autorius Selemonas Paltanavičius. 
Naudota informacija čia.

Pavartykite knygą
Įsigykite knygą
Interviu su knygos kūrėjais
Facebook Youtube Soundcloud Instagram

UAB „Nieko rimto”

Dūmų g. 3A
LT-11119 Vilnius

+370 698 701 53
+370 646 199 44

www.niekorimto.lt

Facebook