Проект «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії в Україні»

Друга ознайомча поїздка школярів у Берлін та Брюcсель

З 04.07.2016 по 08.07.2016 Фундація «Відкритий Діалог» і «Європейський обмін» організували другий етап навчальної поїздки українських школярів з Харкова, Одеси та Дніпра до Брюсселю та Берліну. 15 дітей провели насичений тиждень зустрічей та екскурсій європейськими і німецькими урядовими установами. Поїздка відбулася в рамках проекту «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Зустрічі у Брюсселі

Зустріч із Софією Попофф

Перша зустріч відбулася 04.07.2016 з Софією Попофф, співробітницею українського бюро Європейської служби зовнішніх справ у Брюсселі. Вона розповіла про основне завданням українського бюро - допомогу у виробленні спільної політики щодо України на основі перевірки фактів і проведенні досліджень. ЄСЗС співпрацює з Європейською комісією та Європейською радою. Школярі запитували про вступу України в ЄС: можливості, перспективи. Пані Попофф пояснила, що вступ в ЄС ніколи не був предметом переговорів, але після здійснення реформ в Україні та вирішення внутрішніх проблем ЄС, таких як Brexit (Вихід Великобританії з ЄС – ред.), це може стати можливим.

Більше про  ЄСЗС: http://www.eeas.europa.eu/ukraine/

Європейським парламентом з Александром Сімашко s Бенджаміном Файеном

05.07.2016 відбулася екскурсія Європейським парламентом під час якої Александр Сімашко, асистент євродепутата Яцека Саріуша-Вольського та Бенджамін Файен, асистент євродепутата Ельмара Брока з комітету з питань закордонних справ Європарламенту розповіли про історію та структуру Європарламенту як єдиної європейської інституції, яка має демократичний мандат. Найбільше цікавили школярів особливості роботи ЄП, порядок прийняття рішень, шляхи пошуку консенсусів у суперечливих питаннях та функції євродепутатів.

.

Для ознайомлення учнів з роботою інших комітетів були запрошені експерти, що займаються власне Україною. Зокрема, це Марта Удіна, відповідальна за відносини з Україною з секретаріату комітету з питань закордонних справ, та пан Карл Мінаіре, відповідальний за підтримку демократизації та спостереження  за виборами в країнах, які не є членами ЄС, та за співпрацю з ВРУ. Вони коротко розповіли про короткострокові місії спостереження за виборами, результати цих місій та рекомендації, які були представлені у звітах ОБСЄ щодо спостережні за виборами в Україні після Майдану.

Детальніше про діяльність Європейського парламенту тут: http://www.europarl.europa.eu/portal/en

Зустріч з Надією Вертебною та пані Крістіною з Ukraine Support Group

Школярі зустрілися з Надією Вертебною та пані Крістіною з Ukraine Support Group Єврокомісії. Група на підтримку України була створена у 2014 році для того, щоб допомагати Україні у реалізації реформ. Є декілька команд, кожна з яких займається своїм напрямком реформ – транспортними, судовими, податковими, антикорупційними тощо. До цих груп увійшли експерти з різних сфер, які працюють над покращенням законодавства та підтримкою впровадження реформ. Школярі багато дізналися про шляхи співпраці з країнами європейського сусідства: у сфері безвізового режиму, питаннях договорів про торгівлю. 

Крім того, учні довідались про можливості підтримки молоді, які надає Європейська Комісія – це, насамперед, тренінги, семінари, волонтерські проекти, гранти тощо. Найвідоміші серед них – це, наприклад, волонтерська служба European Voluntary Service (EVS) та «Erasmus+». Школярі цікавилися можливостями цих програм, актуальними проектами і правилами участі в них.

Більше про діяльність USG можна знайти тут: http://ec.europa.eu/enlargement/neighbourhood/countries/ukraine/sgua/index_en.htm.

Зустріч з Миколою Точицьким

По обіді відбулась зустріч з Миколою Точицьким – Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Бельгія та представником в ЄС у посольстві України в Брюсселі. Дипломат зробив короткий екскурс в історію дипломатичних відносин України та Бельгії та  розповів про важливість орієнтації України на Європу. 

Більше про діяльність посольства тут: http://belgium.mfa.gov.ua/en.

Зустріч з Алексом Еґґером, головою організації «Think Young»

Наприкінці дня в Брюсселі на учасників чекала зустріч з Алексом Еґґером, головою організації Think Young, яка займається ознайомленням та зацікавленням молоді процесами прийняття політичних рішень, у європейських інституціях, а також надає підтримку різним молодіжним проектам, спрямованим на розвиток освіти та досліджень. Організація існує з 2007 року і щорічно реалізує близько 20-30 різних проектів. Школярі хотіли дізнатися, як саме можна залучити кошти для молодіжних проектів, і чи є шанс на фінансування довгострокової діяльності. Хоча Think Young не надає грантів, проте реалізує багато проектів, до яких можна долучатися в якості учасника.

Більше про організацію тут: http://www.thinkyoung.eu/#!how-thinkyoung-works/cee5.

Зустрічі у Берліні

Зустріч з Сергієм Ільчуком

Перша зустріч 06.07.2016 відбулася з Сергієм Ільчуком, першим секретарем Посольства України в Німеччині. Пан Ільчук  представив свою лінію роботи посольства, розповів про ділові відносини України з Німеччиною у сфері залучення прямих іноземних інвестицій. Діти розпитували про перспективи лібералізації візового режиму. Пан Ільчук розповів про свій розвиток кар'єри і усі кроки, які він зробив, аби потрапити до закордонної служби. 

Сторінка посольства: http://germany.mfa.gov.ua/ua.

Зустріч з Крістофером Фуксом

У Міністерстві закордонних справ Німеччини школярі зустрілися з паном Крістофером Фуксом, заступником голови цільової групи щодо роботи з Україною у Міністерстві закордонних справ Німеччини. Група була створена у 2014 році для підтримки розвитку співпраці з Україною. Пріоритетним напрямком групи є економічний розвиток України та збільшення енергетичної безпеки. Дітей цікавило, що саме може зробити Україна, аби прискорити реформи, і коли можна буде подорожувати до ЄС без віз. Пан Фукс відповів, що Україна вже готова до безвізового режиму, і це питання буде вирішене найближчим часом.

Більше про  МЗС Німеччини тут: http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Startseite_node.html.

Зустріч з Артемом Івенком

Після відвідання МЗС відбулася зустріч з Артемом Івенком, асистентом німецько-українського проекту Meet up. Говорили про проектну діяльність у сфері програм з молодіжного обміну. У 2014 році після подій на Майдані у Фонді EVZ було вирішено заснувати програму Meet UP, яка зосереджується на поглибленні німецько-української співпраці через інтенсивний молодіжний обмін для розвитку взаєморозуміння між народами та утвердженні демократичних цінностей. На сьогодні вже здійснена підтримка 110 проектів та 250 партнерських організацій – усього у програмі взяло участь близько 3000 молодих людей. Школярів цікавили критерії відбору організацій, які можуть подаватися на участь у проектах і т.п.

Більше інформації можна знайти на сторінці проекту у Facebook та на веб-сторінках організацій за адресами: https://www.facebook.com/meetup.evz/ та http://www.stiftung-evz.de/rus/o-nas/istorija-sozdanija-fonda-evz.html

Зустріч з Русланою Вовк

По обіді школярі зустрілися з Русланою Вовк з аналітичного центру «Democracy Reporting International». Пані Руслана розповіла про їхню організацію, історію заснування, її мету і завдання. Школярі розповіли про неурядові організації, які є у їхніх містах, і чим вони займаються. Діти розпитували про те, як відбувається організація тренінгів, яким чином запрошують експертів та учасників. Також школярів цікавило, які ще проекти проводить зараз і планують на майбутнє.

Більше інформації про «Democracy reporting international» можна знайти тут: http://democracy-reporting.org/?page_id=4

Зустріч з паном Вільфредом Їльге

07.07.2016 школярі мали зустріч з паном  Вільфредом Їльге, експертом Німецького товариства з міжнародних відносин (DGAP).  Пан Їльге розповів про основні напрямки зовнішньої політики Німеччини щодо країн ЄС, США, НАТО, Росії і Центральної Азії. Однією з важливих тем досліджень, які проводить DGAP, є аналіз зовнішньої політики України та спостереження за реформами в Україні, особливо за реформою юстиції.

Інша не менш важлива тематика, якою займається DGAP – це економічна ситуація в умовах війни, і які є можливості для залучення закордонних інвесторів. Організація проводить численні конференції, дискусійні столи з дослідницькими інститутами та іншими експертами з відповідних галузей.

Більше про діяльність організації на сайті: https://dgap.org/de.

Зустріч у Європейській Академії з Веронікою Прісмаєр-Ткоч та Інною Лінке

Наступна зустріч відбулась у Європейській Академії (Europäische Akademie) з Веронікою Прісмаєр-Ткоч та її асистенткою Інною Лінке.  Вони розповіли, що їхня організація є нетиповою, оскільки займається таким собі «європейським підвищенням кваліфікації» – навчанням для дорослих. Пані Вероніка Прісмаєр-Ткоч розповіла про діяльність ЕА та їхні найбільш успішні проекти.

Після обговорення основних проектів школярі запитували, зокрема, про процес відбору учасників для таких проектів; чи плануються інші проекти, орієнтовані на учасників з України, та як відрізняється система  освіти в Україні в порівнянні з Європою.

Більше про діяльність Europäische Akademie тут:  http://www.europaeische-akademie.de/

Зустріч з референтом відділу Федеральної канцелярії Габріелом Дойчером

08.07.2016 учасники відвідали Відомство федерального канцлера Німеччини, де провели зустріч з Габріелом Дойчером (Gabriel Deutscher), референтом відділу Федеральної канцелярії, який займається регіоном Східної, Центральної та Південної Європи і Центральної Азії. Він розповів про структуру та роботу Відомства, а також зупинився на питаннях мінських домовленостей і ролі Німеччини у процесі примирення збройного конфлікту з Російською Федерацією.

Більше про роботу Федеральної канцелярії тут: https://www.bundesregierung.de/Webs/Breg/DE/Bundesregierung/Bundeskanzleramt/_node.html

Зустріч із Марі-Луїзою Бек, депутатом фракції Зелених

Програма перебування школярів у Берліні завершилась зустріччю із Марі-Луїзою Бек (Marie-Luise Beck), депутатом фракції Зелених у Бундестазі. Вона розповіла про свою роботу  у сфері екологічних питань, зокрема про підтримку України у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Крім того, пані Бек поділилась своїми враженнями від численних поїздок Україною та розповіла про її активну участь у підтримці України на шляху реформ. Школярів цікавило, як стати депутатом ЄП, ким потрібно бути, яку мати освіту тощо.

Офіційний сайт Марі-Луїзи Бек : http://marieluisebeck.de.

Детальний звіт другої ознайомчої поїздки школярів

Відгуки учасників про поїздку:

«Цей проект навчив мене вірити у власні сили, а коли у щось дійсно віриш, навіть у щось неможливе, це починає існувати… Під час подорожі ми зустрілися з багатьма цікавими та успішними людьми, які стали для мене прикладом того, як людина, маючи мету, може досягти високого рівня розвитку не тільки кар’єрного, але й духовного. Найбільше мені сподобалася зустріч з Марі-Луізою Бек, яка є депутатом партії Зелених. Щойно вона зайшла, зала наповнилася неймовірною енергетикою, яка надходила від неї. Коли пані Бек розповідала про свою партію, було видно, що вона любить те, що робить. Я зрозуміла це і є секретом успіху». Бударєва Дар’я, Дніпро.

 

«Мені здається, що цей проект може навіть вплинути на політичне та соціальне майбутнє нашої країни. Бо всі, хто приймали участь це підлітки, представники нового, модерного покоління. Отримавши цей ковток знань та мотивації, ми зараз повні сил та енергії змінювати наше суспільство на краще. Після завершення подорожі мені спало на думку, що слово «імпульс» не випадково вжите у назві проекту. Адже це найсправжнісінький імпульс, поштовх до нових думок, ідей, зустрічей та проектів. У нашій місцевій громаді не так багато проектів для молоді, та цей проект дав мені розуміння того, що я можу бути новатором у чомусь, можу донести до світу нові переконання та не повинна цього страшитися».Тесленко Лілія, м. Харків.

 

«Я щиро вдячна організаторам  проекту, які дають змогу познайомитися з країнами Європи, змінити власні погляди на сучасні проблемні питання молоді, тому що нам дуже бракує таких зустрічей. Хочу виразити окрему подяку керівникам проекту: Агнєшці Пясецкій, Ганні Жовківській та Лідії Гутник. Надалі бажаю всім працівникам даного проекту натхнення, наполегливості та успіхів». Адамкевич Антуанелла, м. Харків.

 

Фотогалерея поїздки на Facebook
Facebook Facebook Facebook

Фундація «Відкритий Діалог»

Вул. Банкова 1, оф. 5

01024 Київ,  Українa

Тел. +38 097 148 1881

http://ua.odfoundation.eu/

 

ГО «Європейський обмін»

Еркеленцдамм 59

10999 Берлін, Німеччина

Тел.: +49 30 616 71 464-0

Факс: +49 30 616 71 464-4

 

SHARE TWEET FORWARD

Ви отримали цей лист, тому що зареєструвалися на нашому сайті або погодилися отримувати від нас розсилку.

Відписатися