Český výrobce a distributor

bezdrátových technologií, svítidel a elektro komponentů

Vlakové nádraží v Ústí nad Orlicí patří k nejstarším v Česku. Celkový stav nádraží byl nevyhovující, a proto se Správa železnic rozhodla k rozsáhlé rekonstrukci. Ve spolupráci se společností ENIKA.CZ byla počátkem roku 2021 odstartována i fáze celkové výměny osvětlení podchodu, který je hlavní propojovací komunikací mezi nástupišti, a zároveň i výměna osvětlení nástupišť. Společnost ENIKA.CZ, která již více než 30 let zastupuje přední evropské výrobce svítidel, vybrala svítidla do německého výrobce FLASHAAR a italské společnosti RC LUCE.

PODCHOD

Základním požadavkem bylo funkční osvětlení zajišťující pocit bezpečí, jednoduchý a čistý design a hlavně odolné provedení s jednoduchou montáží. Profilový systém od německého výrobce FLASHAAR plní tento účel dokonale a zároveň zpříjemní celkový dojem procházejícím podchodem.

Pro podchod bylo zvoleno svítidlo z řady NP Line Navigator, které je integrováno do profilu v délkách 0,5 m a 1 m. Díky své konstrukci a systému „Plug & Play“ zajistí v budoucnu velmi snadnou údržbu.

NÁSTUPIŠTĚ

Zde bylo při výběru důležité zohlednit několik faktorů. Jednoznačně by měl design svítidla korespondovat s okolím, zde historického a zároveň moderního prostředí. Dalším důležitým parametrem je úspora energií i environmentální faktor, redukce světelného smogu, který je v dnešním přesvíceném světě neméně důležitý. Vyzařování světelného toku nesmí oslňovat projíždějící vlaky a neméně důležité je zajištění bezpečnosti cestujících.

Svítidlo TRAINLED od italského výrobce RC Luce splňuje dané požadavky dokonale.

ENIKA.CZ, s.r.o. | tel.: +420 493 773 311 | enika@enika.cz

MailerLite