Проект «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії в Україні»

Перша ознайомча поїздка школярів у Берлін та Брюссель

01.05.2016 організація «Європейський обмін» та Фундація «Відкритий Діалог» розпочали проект «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії ів Україні». З 30.05.2016 по 03.06.2016 відбувся перший з двох запланованих навчальних турів для школярів до Брюсселя та Берліна. Група учнів прибула з Івано-Франківської області: 4 дівчинки з Івано-Франківської школи з поглибленим вивченням німецької мови і 11 хлопчиків та дівчаток з декількох інших шкіл цієї ж області.

Зустрічі у Брюсселі

Зустріч з Ангелікою Шенк

Перша зустріч відбулася з експертом з питань навчання пані Ангелікою Шенк у Ґете-Інституті в Брюсселі. Ґете-Інститут встановлює всесвітньо визнані стандарти вивчення німецької мови як іноземної. Він проводить мовні курси, забезпечує навчальними матеріалами, тренує викладачів, долучається до наукових досліджень та бере участь у політико-лінгвістичних ініціативах. Діти дізнались про важливість німецької мови та культури у сучасній Європі. Пані Шенк пояснила, яким чином німецька мова стає все більш затребуваною. Школярі цікавилися як можливостями вивчення німецької мови за кордоном, так і  умовами навчання в Німеччині.

Більше інформації про Ґете-Інститут у Бельгії можна знайти на сторінці: https://www.goethe.de/ins/be/de/index.html?wt_sc=belgien (німецькою мовою).

Зустріч із Дар'єю Безуглою та Яною Бровдій, керівниками UAct

Того ж дня діти зустрілися з Дар'єю Безуглою та Яною Бровдій, керівниками UAct. UAct базується у Брюсселі і є неполітичною неурядовою організацією, що має на меті об'єднати представників громадянського суспільства, бізнесу, місцевої влади та простих небайдужих громадян по усій Європі задля посилення місцевих ініціатив та підтримки відповідних дій у сфері освіти, культури, прав людини та розвитку місцевих спільнот в Україні. У дружній атмосфері діти цікавились, як вони можуть самі змінити державу та які найкращі шляхи боротьби з корупцією.

Більше про UAct та цю зустріч можна дізнатися на сторінці:

https://www.facebook.com/uactngo/photos/a.423024231201311.1073741828.413942365442831/447451575425243/?type=3&theater

Зустріч з Оленою Пристайко

Не менш цікавою була зустріч школярів з Оленою Пристайко, виконавчим директором Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі. Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі був заснований у березні 2014 року. Він є об'єднанням українських аналітичних центрів, яке на рівні Євросоюзу координує спільні дії зі сприяння реформам всередині України та євроінтеграції України. Місія організації реалізується шляхом захисту громадських інтересів, налагодження комунікації та партнерства з країнами-членами ЄС та установами в ЄС. Представники Офісу зв’язку українських аналітичних центрів підтвердили, що завдяки зусиллям із захисту громадських інтересів, офіційні особи ЄС висловлюють все більшу підтримку для збільшення незалежності українського енергетичного сектору та економічних реформ.

Про подробиці зустрічі тут: https://ukraine-office.eu/ukrainian-students-visit-ukrainian-think-tanks-liaison-office-in-brussels/ .

Зустріч з представниками Європейського фонду на підтримку демократії

Група школярів відвідала штаб-квартиру Європейського фонду на підтримку демократії (ЄФД), що є організацією-грантодавцем, яка підтримує місцевих діячів у сфері демократичних змін у країнах-сусідах Євросоюзу і не тільки. Школярі дізналися про проекти на підтримку України та про історію ЄФД. Мета ЄФД – надання грантів таким проектам, що не мають можливості отримати кошти з інших джерел, при цьому рішення щодо фінансування приймаються протягом не більше ніж 14 діб. Україна є найбільшим бенефіціаром ЄФД, отримуючи фінансування 49 проектів, включаючи «Автомайдан», «Нова Країна», «Свідомо» та «Громадське-TV».

Більше інформації про ЄФД тут: https://www.democracyendowment.eu/about-eed/.

Зустріч з Надією Вертебною

Пізнавальним для школярів було дізнатися про Групу підтримки України, яка заснована у квітні 2014 року рішенням Голови Єврокомісії. Роль цієї групи полягає у підтримці України в процесі укладання Угоди про асоціацію з ЄС (включно з Поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі) та відповідного Плану з асоціації. Надія Вертебна, експерт цієї Групи, розповіла про історію Групи підтримки України та про деталі Молодіжних програм. Діти цікавилися формальними вимогами та технічними деталями цих проектів та висловлювали величезну зацікавленість щодо можливості приєднатися до цих програм у майбутньому.

Більше про Групу підтримки України тут: http://ec.europa.eu/enlargement/neighbourhood/countries/ukraine/sgua/index_en.htm.

Зустріч із Ребекою Хармс

У другій половині того ж дня група учнів відвідала Європарламент, де депутат Європарламенту Ребекка Хармс та її помічник поділилися подробицями своєї щоденної праці та процесу прийняття рішень в Брюсселі. Пані Хармс розповіла, яким чином у неї виник інтерес до України, як багато місць вона вже відвідала та у яких проектах брала участь. Діти запитували про лібералізацію візового режиму, про можливості приєднання до ЄС у майбутньому, а також як боротися із корупцією в Україні та чи все ще існує можливість покласти край війні та повернути окуповані території.

Більше про Ребекку Хармс тут: http://www.europarl.europa.eu/meps/en/28233/REBECCA_HARMS_home.html.

Зустрічі у Берліні

Зустріч з Крістофером Фуксом

Група зустрілась із паном Крістофером Фуксом зі Спеціальної комісії у справах України Федерального міністерства закордонних справ. Спеціальна комісія у справах України була створена в рамках Департаменту Східної політики Федерального міністерства закордонних справ для посилення двосторонніх політичних зусиль на підтримку України після анексії Росією Криму. Пан Фукс пояснив, що найперше завдання для німецьких дипломатів – зберегти енергетичну незалежність України, аби допомогти їй вистояти під час агресії з боку Росії. На його думку, чим швидше Україна впровадить важливі реформи, тим ефективніше вона зможе захищати себе.

Більше про діяльність Федерального міністерства закордонних справ можна дізнатися тут:

http://www.auswaertiges-amt.de/EN/Startseite_node.html.

Зустріч із Габріелем Дойчером

Цікавою була і зустріч із представником Східного департаменту Федеральної канцелярії – Габріелем Дойчером. Діти отримали можливість дізнатися про щоденні завдання, які вирішує Канцлер Ангела Меркель на підтримку України, та про інші аспекти німецької політики. З початку року відбулося 35 двосторонніх зустрічей та телефонних перемовин між Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та Канцлером Ангелою Меркель.

Більше про Федерального канцлера Німеччини: https://www.bundeskanzlerin.de/Webs/BKin/EN/Homepage/homepage_node.html.

Зустріч з Юлією Ейхгофер

Школярі також зустрілися з Юлією Ейхгофер, координаторкою проекту ChildFund, яка показала цікаву презентацію своєї роботи. ChildFund функціонує вже понад 30 років та співпрацює з більш ніж 50 000 спонсорами та донорами з понад 40 країн для того, щоб надавати  допомогу нужденним дітям в усьому світі. На даний час ця організація допомагає більш ніж 80 000 дітей та їхніх сімей. Школярі запитали, як вони можуть долучитися до цієї мережі, та висловили велику зацікавленість у допомозі проектам ChildFund у майбутньому. Більше інформації про цю організацію можна знайти тут:

https://www.facebook.com/ChildFundDeutschland/.

Зустріч у Бундестазі із Арнольдом Ваацем

У Бундестазі група учнів мала зустріч із депутатом парламенту Арнольдом Ваацем, колишнім політв'язнем та східнонімецьким дисидентом, який став відомим завдяки постійній підтримці держав, які здобули незалежність від домінуючої над ними Росії. Пан Ваац говорив про небезпеку відродження у Росії культу Сталіна. Міхаель Хайдріх, персональний помічник Арнольда Вааца, провів групу різними приміщеннями Бундестагу, де усі мали змогу побачити, як Німеччина зберігає пам'ять про минуле та розбудовує спадок, на який можна буде спиратися у майбутньому.

Слідкувати за оновленнями робіт Арнольда Вааца можна на його сторінці: http://www.arnold-vaatz-mdb.de.

Зустріч із Ольгою Коцькою

Ольга Коцька продемонструвала школярам детальну презентацію проекту «MitOst» («Зі Сходом разом»). «MitOst» займається культурним обміном та підтримує активну громадську діяльність у Європі та сусідніх регіонах. Разом зі своїми 1400-ми учасниками  з 40 різних країн, а також зі своїми партнерами організація складає частину динамічної європейської мережі. Кожен проект передбачає культурний обмін та допомагає пропагувати активну громадянську позицію. Щорічні міжнародні фестивалі «MitOst» збираюсь разом учасників мережі. У 2016 році фестиваль буде проводитися у Тбілісі, столиці Грузії.

Слідкуйте за новинами «MitOst» на сторінці: http://www.mitost.org/en/cultural-exchange.html

Детальний звіт першої ознайомчої поїздки школярів

Відгуки учасників про поїздку:

 «...Ви знаєте, що таке мрії? Ви знаєте, як почуваєшся, коли вони здійснюються? Сьоме небо прочиняється в тобі, яке до того було хіба лише думкою; яке тобі подарували лише з одним проханням – як про нього треба піклуватися. Цим куточком раю був проект «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії в Україні». Ми всі летіли до Брюсселю та Берліна із мріями в головах, надією в очах, сповнені бажанням зустріти нових друзів, отримати нову інформацію про громадську діяльність через поповнення своїх знань щодо політики, права та громадянського суспільства, а координатори та організатори здійснили ці мрії та надії. Наче за порухом чарівної палички ми стали командою, яка діє як міцний механізм і кожної миті допомагає кожному своєму учасникові...» – Михайло з Івано-Франківської області.

 

«Відвідування Європейського парламенту, Європейської комісії, Бундестагу, Федерального міністерства закордонних справ, Федеральної канцелярії, представників неурядових та інших організацій стало стимулом до самовдосконалення та викликало бажання вивчати соціальні науки та іноземні мови...»Марія Клімин, м. Івано-Франківськ

 

«Я не можу вмістити у декілька слів усі ті враження, що накопичилися впродовж цих 5 днів. Подорож була дуже насиченою, захоплюючою та інформативною. Маршрут цього туру дав нам можливість побачити неперевершені країни; культурно багаті та дуже різноманітні. Кожна країна і кожне місто запам'яталися чимось своїм. Цей тур дозволив нам пригадати історію та зануритися у атмосферу чудової тогочасної архітектури. Найяскравіші спогади у нас, мабуть, з тих днів, коли ми відвідували Європейський парламент та Бундестаг; дискусії з політиками та публічними діячами, які залишаються у наших серцях ще й по сьогодні, створили можливість для нашого самовдосконалення. Так, все було чудово. Ще раз хочу подякувати координатору проекту Лідії Гутник за усі її зусилля при організації цього туру. Сподіваюся, що усі, хто брав участь у цій подорожі, докладатимуть усю свою енергію до розбудови Європи в Україні....»Андрій Курдейчук, м. Івано-Франківськ

Фотогалерея поїздки на Facebook
Facebook Facebook Facebook

Фундація «Відкритий Діалог»

Вул. Банкова 1, оф. 5

01024 Київ,  Українa

Тел. +38 097 148 1881

http://ua.odfoundation.eu/

 

ГО «Європейський обмін»

Еркеленцдамм 59

10999 Берлін, Німеччина

Тел.: +49 30 616 71 464-0

Факс: +49 30 616 71 464-4

 

SHARE TWEET FORWARD

Ви отримали цей лист, тому що зареєструвалися на нашому сайті або погодилися отримувати від нас розсилку.

Відписатися