NAUJIENLAIŠKIS. 2016 M. SAUSIS

Su Naujaisiais metais, mieli kolegos!

PVPA šiuos metus pradeda minėdama veiklos dešimtmetį. Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad nuo šiandien jus pasitinkame išlaisvinę asociacijos simboliu tapusį „žmogų“, kuris simbolizuoja atsivėrusias plačias galimybes įsitraukti, kurti, tobulėti. Naujuoju PVPA įvaizdžiu norime pasakyti, jog siekiame drauge būti šiuolaikiška, dinamiška, profesionalia, atvira, prieinama jūsų partnere.

Šie metai numatomi ypatingi mūsų nariams, nes jau suplanuota ženkliai daugiau vizitų į įmones, numatomi renginiai ir strateginiame lygmenyje dirbantiems profesionalams, ir patyrusiems personalo vadovams, ir patirtį kaupiantiems kolegoms. Į personalo valdymo sritį skverbiasi naujovės, kurios virsta praktika pažangiausiose pasaulinio lygio organizacijose. Vienas iš PVPA prioritetų - suteikti galimybes apie tai sužinoti iš pirmųjų lūpų. Mūsų tiksluose numatyta darbinių susitikimų, kurių metu suteiksime galimybes praktiškai pasigilinti į personalo valdymo procesus, kviesime į diskusijas „Rytas kitaip“ ne tik Vilniuje, bet ir Kaune aktualiomis temomis su labai aiškiu tikslu – praplėsti savo žinojimo ribas kolegų pamąstymais ir ekspertų įžvalgomis. Taip pat, mūsų nuojauta sako, kad laikas atėjo ir tokioms veikloms, kurios papildytų resursus, praplėstų akiratį, papenėtų mūsų sielą. Kas tai – sekite naujienas, skaitykite naujienlaiškius, ateikite į renginius. Nuoširdžiai kviečiu 2016 m. būti kartu su PVPA, dalintis patirtimi su kolegomis iš skirtingų verslo sričių, semtis žinių, naujų idėjų, dalyvauti tyrimuose, būti tarp stipriausių personalo vadybos profesionalų, augti kartu. Visa tai ir dar dar daugiau suteikia PVPA narystė. Kviečiu įsitraukti, kalbėtis, diskutuoti, dalyvauti projektuose, nes tik veiksmu galime padaryti pokytį, kuris prasideda pirmiausia pačiuose mumyse. Kada pasimatysime? Laukiu skambučio, laiško, susitikimo, pasimatymo renginyje ir kur nors prie puodelio arbatos.

Jūratė

NARYSTĖ PVPA
Daugiau apie narystę
Juridinio asmens prašymas tapti nariu
Fizinio asmens prašymas tapti nariu

KALBA NARIAI

PVPA Valdybos narė, Skandinaviska Enskilda Banken S.A. (Liuksemburgas) personalo direktorė Indrė Bartulytė-Užupė

Asociacija yra mano kūrybinė aikštelė.

Šiandieniniame milžiniškame informacijos sraute žmonės nuolat ieško kažko naujo, kas juos nustebintų, įkvėptų, kartu bando susitvarkyti ir su nuolat spartėjančiu gyvenimo, darbo tempu.

Asociacijoje aš klausau apie: įdomias patirtis, praktikas, naujoves.

Asociacijoje aš kalbu: pasakodama apie tai ką darome savo organizacijoje, gaunu puikių įžvalgų iš kolegų.

Asociacijoje aš diskutuoju: su kolegomis iš personalo padalinių, su įmonių vadovais, su ugdymo profesionalais.

Bet visų svarbiausia man - asociacijoje aš kuriu: sustoju ir panaudodama visą informaciją, kurią gaunu iš aplinkos, ją sujungdama su savo patirtimis ir įžvalgomis, į savo organizaciją grįžtu su dar viena idėja kaip galim būti geresni nei vakar tiek aš pati, tiek organizacija, tiek visa personalo bendruomenė.

PERSONALO VALDYMO STANDARTO MOKYMAI
  • Personalo valdymo standarto Pagrindinė programa prasideda 2016 m. sausio 22 d. ATSILAISVINO 1  VIETA!  Visa informacija
  • Personalo valdymo standarto programa patyrusiems personalistams "Personalo valdymo strategija ir praktika"  prasideda 2016 m. sausio 29 d. DAR YRA VIETŲ. Visa informacija.

Mokymai ne tik suteikia daug teorinių ir praktinių žinių profesionalių lektorių ir praktikų dėka, bet ir padeda užmegzti tvirtus profesinius ryšius su kolegomis, sudaro galimybes dalintis patirtimi, padeda augti bei spręsti aktualias verslo problemas.

Laima Rutkauskienė, ESFA Personalo skyriaus vedėja

„Dar tada, kai baigiau PVPA organizuojamo Personalo valdymo standarto pagrindinę programą, aiškiai žinojau, kad būtinai dalyvausiu ir  programoje patyrusiems. Pirmoji programa sudėliojo visą personalo valdymo „dėlionę“, tačiau daugiau operatyviniame lygmenyje, tuo tarpu antroji programa sudarė galimybę nuosekliai gilintis į personalo valdymo klausimus iš strateginės perspektyvos, ieškoti naujų sprendimų. Eidama į šią programą šalia kitų turėjau ir vieną labai konkretų lūkestį – sužinoti daugiau apie talentų valdymą. Lūkestis buvo patenkintas su kaupu – jau šiandien savo organizacijoje turime talentų valdymo sistemą.

Labai įdomus ir naudingas buvo mokymų formatas – kasdieninėje savo veikloje naudoju savo mokymosi dienoraštį, kuriame mokymų metu fiksavau pagrindines mintis, įžvalgas bei idėjas. Taip pat nenutrūko bendravimas ir su mokymų metu turėtu mokymosi draugu – nors ir ne dažnai, tačiau susitinkam bei dalinamės tuo, kuo gyvenam savo darbinėse veiklose. Dar vienas labai svarbus momentas - žmonės, t.y. kolegos, kuriuos sutikau mokymų metu. Jų patirtys, džiaugsmai ir vargai, dalinimasis patirtimi ir „sėdėjimo vienoje valtyje“, bendrumo jausmas buvo labai vertingi.“

RENGINIAI

2016.01.14 9 val. „Rytas kitaip“ su Juste Vižinyte: darbuotojų įgalinimas TEO

Kviečiame į interaktyvų ir praktišką susitikimą “Rytas kitaip” su TEO talentų valdymo vadove Juste Vižinyte.

Išgirsite, kaip darbuotojus įgalina didelės organizacijos, kaip prie didesnio darbuotojų įgalinimo prisideda vadovai, kaip prie to prisideda personalo valdymo specialistai, kaip išlaikyti įgalintus darbuotojus didelių pasikeitimų metu. Turėsite erdvės apgalvoti, kaip tai galite pritaikyti sau.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2016.01.19 9 val. „Apvalus stalas“ – „HR strategija – tai verslo strategija“

Kviečiame į interaktyvų ir praktišką susitikimą „HR strategija – tai verslo strategija“ su Mars Lietuva personalo vadove Dalia Vitkuviene ir Blue Bridge Baltic personalo vadove Alma Reketiene.

Susitikimo metu sužinosite, kaip HR strategijos susiejamos su verslo tikslais ir kaip tai praktiškai vyksta organizacijose. Turėsite galimybę ne tik sužinoti, bet ir pasidalinti savo patirtimi, rasite praktinių patarimų, kuriuos galėsite pritaikyti savo organizacijose.

Daugiau informacijos ir registracija

2016.02.05 9 val. Partnerių renginys PVPA nariams: „Darbuotojų pritraukimas, atranka ir vertinimas: kas mūsų laukia 2016-aisiais?“

PVPA nariai People Link kviečia dalyvauti 2016.02.05 organizuojamame renginyje darbuotojų pritraukimo, atrankos ir vertinimo tema. PVPA nariams dalyvavimas nemokamas.

Įmonių ir personalo vadovai vis dažniau susiduria su iššūkiais pritraukiant stiprius profesionalus ir išsaugant geriausius darbuotojus. Konkurencija dėl talentų rinkoje didėja. Vienas lengviausių būdų pasiekti konkurencinį pranašumą – imti pavyzdį iš lyderiaujančių rinkų ir remtis jų gerosiomis praktikomis.

People Link, įžengusi į Jungtinės Karalystės ir tarptautinę darbuotojų paieškų rinkas, apžvelgs pagrindines darbuotojų paieškos, pritraukimo ir atrankos tendencijas, vyraujančias Vakaruose ir pamažu ateinančias į Lietuvą. Tripod kompanijos, visose Baltijos šalyse teikiančios konsultacijas ir kuriančios psichologinius testus bei kitas vertinimo priemones, atstovai pristatys darbuotojų kompetencijų vertinimo iššūkius.

Daugiau informacijos

MENTORYSTĖ

Jau netrukus skelbsime naujo mentorystės programos etapo pradžią, sekite mūsų informaciją, o tuo tarpu dalinamės dalyvių atsiliepimais, ko jie išmoko iš savo mentorių:

"Susitikimai su mentore sustiprino pasitikėjimą savimi, padėjo pasirinkti tinkamus atsakymus personalo veiklos klausimuose. Mokymai, naujų darbuotojų įsitraukimas, tinkamas struktūrinių vienetų išdėstymas, personalo skyriaus veikos / funkcijų efektyvus paskirstymas, personalo veiklos rodiklių išgryninimas ir daug kitų kasdienių personalistams aktualių klausimų aptarėme su mentore."

"Išmokau problemas / situacijas analizuoti labiau struktūriškai, supratau, kad visko negali žinoti / mokėti - turi rasti savo stipriąją pusę. Daug svarbiau yra ne pačios žinios savaime, o gebėjimas rasti reikiamą informaciją, pažiūrėti kitu kampu, iš šono, ir visuomet ir nuolat klausti "kodėl?".

"Išmokau į personalisto darbą žiūrėti ne tik iš "soft", bet ir iš "hard" pusės;  išmokau sudaryti ugdymo ir vertinimo planus; išmokau dėlioti paprastas ir matricines struktūras".

PERSONALO VALDYMO GEROSIOS PRAKTIKOS KONKURSAS

Artimiausiu metu atskirai paskelbsime kvietimą dalyvauti "Personalo valdymo gerosios praktikos konkurse 2016"  Kviečiame jau dabar galvoti, kokias sėkmingas įmonės praktikas norėsite pristatyti, konsultuotis, jeigu kyla klausimų. O savo patirtimi dalijasi pernai metų konkurso nugalėtojų - EIS Group - atstovė Kristina Bistrickienė, direktoriaus pavaduotoja personalui ir administracijai.

"Kiekvienas projektas dažniausiai jau pačioje pradžioje „pergyvena“ kelis etapus – idėjų bei minčių gimimas, diskusijos, tinkamiausio sprendimo išgryninimas ir „paleidimas į gyvenimą“. Projektas „EIS Herojai“ taip pat prasidėjęs mintyse vėliau buvo puikiai įgyvendintas, pradėjo veikti įmonės viduje, bet kažko trūko... Ir, tik įvykus konkursui, supratau, kad kiekvienam projektui dar reikia užtikrintumo, kuris ateina per dalinimąsi ir įvertinimą. Man šis dalinimasis patirtimi padėjo dar geriau suvokti įmonėje vykdomų veiklų svarbą ir atsakomybę.

PVPA Gerosios praktikos konkursas – tai ta vieta, kur dalinimasis gerosiomis praktikomis yra svarbiausias veiksnys – tiek toms įmonėms, kurios ateina į konkursą su savo patirtimi, tiek specialistams, kurie dar tik ieško geriausių sprendimų įgyvendinimo savo organizacijose. Tikiu, kad po konkurso kiekvienas dalyvis išsineša mintis, kurios vėliau išauga į naujus projektus-laimėtojus."

HARWARD BUSINESS REVIEW APŽVALGA

Kiekvieną mėnesį PVPA narės – kompanijos OVC Consulting – bibliotekoje yra pristatomas naujausias Harvard Business Review numeris. Apžvalga, kurią parengia kompanijos konsultantė Viktorija Matusevičiūtė, tai koncentruotos įžvalgos, kurios vos per pusvalandį leidžia apžvelgti pagrindines aktualijas, naujausias rinkos tendencijas, pasaulinius tyrimus ir atradimus. Pagrindinė paskutiniojo 2015 metų numerio tema – derybos, tiksliau – švelnioji jų pusė.

Numeryje rasite straipsnių apie emocijų valdymą ir panaudojimą, technikas, padedančias įgyti pranašumą deryboms dar neprasidėjus, tarptautinių derybų taisykles. Taip pat skaitykite straipsnių apie inovacijas, apie strateginių pokyčių poreikį ir buvimą sėkmingu naujose situacijose>>

MailerLite