Громадський бюлетень

про суспільне життя Вінниччини, за період 26травня-1червня

Доброго дня!        

Ви отримали цей лист, тому що у Вінницькій області Ви 1) громадський/а активіст/тка, 2) державний службовець/посадова особа місцевого самоврядування, в чиї обов’язки входить взаємодія з інститутами громадянського суспільства, 3) представник/ця ЗМІ, 4) політик, 5) депутат м. Вінниці чи районів Вінницької області.

Дана розсилка покликана покращити комунікацію між вищезгаданими учасниками суспільно-політичного життя Вінниччини для більш успішної співпраці та прийняття рішень на місцевому рівні. Ваші побажання, оголошення, звіти, висновки можна розміщати тут. 

Якщо Ви ще не підписувались до розсилки, то підпишіться, щоб отримувати розсилку на пошту.

Підписатись до розсилки

Громадськість та влада

Обласна Рада оголосила проведення громадського обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Рекомендації прийматимуться до 15 червня 2015, за адресою Соборна 70 (будівля Обласної Ради).

Більше тут...

План роботи облдержадміністрації на червень 2015 року.

Більше тут...

ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки ВМР, організувала всеукраїнську конференцію «Прозоре місто»: можливості та виклики для українських муніципалітетів», яка відбулась 29 травня. Активісти обговорили можливі виклики програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), до якої увійде і Вінницький регіон.

Більше тут...

25 травня відбулось засідання комісії, яка розглядала проекти від ГО на конкурс, який вчетверте проводить Вінницька міська рада. Було подано 23 заявки від 17 НУО міста. 

Більше тут...

ГО «Центр політичних студій та аналітики», ГО «Філософія Серця», ВОГО «Громадська студія» досліджували проведення тендеру з утримання площі Європейської та території набережної «Рошен». Вінницька міська рада визнала переможцем тендеру своє ж комунальне підприємство "Подільський туристично - інформаційний центр".

Більше тут...

Послуги та можливості ГО та громадських активістів

Вінницька ОДА: Продовженно конкурс для інститутів громадянського суспільства за рахунок коштів Вінницького обласного бюджету до 5 червня 2015 р.

Більше тут...

З 15 по 19 червня Вінниця вже втретє долучиться до Європейського тижня сталої енергетики.Наразі триває підготовка заходів. Вінничани та громадські організації, які мають власні ідеї та проекти, можуть долучитись до цього процесу. 

Більше тут...

Розпочався прийом заявок на присвоєння звання "Почесний громадянин міста Віннниці". Громадські огранізації можуть також надати відповідні пропозиції та подання до 01 липня 2015 р.

Більше тут...

Представники інституцій громадянського суспільства мають можливість розмістити резюме своєї організації на сайті Вінницької міської ради в рамках реалізації міської «Програми сприяння розвитку інституцій громадянського суспільства на 2015-2017 роки». 

Більше тут...

Навколишнє середовище

Учасники громадської ініціативи "Ти - місто" встановили, на зібрані під час прибирань набережної кошти, 13 смітників на ділянці від центрального мосту до півострова «Бригантина». Метою акції є повернення вінничанам набережної і показати, що комфортність міста залежить в тому числі й від активності його мешканців. 

Більше тут...

Культура та освіта

ГО "Центр Поділля - Соціум" організовує круглий стіл на тему «Освіта протягом всього життя», що відбудеться 4 червня 2015 року. Розглядатимуться питання важливості та актуальності роботи з людьми поважного віку та можливості ГО в напрямку освіти та підтримки літніх людей.

Більше тут

ГО «Гармонія» шукає вінничан-добровольців на 4 червня, які би безплатно попрацювали для людей з особливими потребами. Зокрема, у розчищенні місця під майбутній «Інклюзивний дитячий майданчик», який розташується у парку Дружби народів. 

Більше тут...

ГО "Наше Поділля" та ГО "Центр розвитку Пангея Ультіма" організували 2 червня семінар "Міжнародне волонтерство в молодіжних ГО" у приміщенні Торгово-економічного університету.

Більше тут...

ГО «Студентська координаційна рада Вінницької області» 2 червня організували семінар "Волонтерство. Європейський досвід" за участі волонтера з Польщі. 

Більше тут...

Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» шукає молодих людей з інвалідністю, які мають активну громадську позицію і готові поділитися досвідом громадської діяльності та соціальної адаптації. Візит відбудеться 22-30 серпня 2015р. у Шотландії в рамках програми ЄС «Еразмус+».

Більше тут...

ГО «Народна перемога» до дня захисту дітей організувала свято дитинства у рамках проекту «Мольфар – магія волонтерства», котре відбулось 1 червня на площі Європейській. Всі роботи, виготовлені дітьми під час майстер-класів, передадуть нашим захисникам на схід. А за зібрані під час благодійного ярмарку кошти – придбають бійцям літню форму та речі першої необхідності.

Більше тут...

1 черня до Дня захисту дітей БФ «Подільська громада» разом із Вінницькою міською радою організували Свято мильних бульбашок. Дійство відбулось перед концерним залом "Райдуга". 

Більше тут...

30-31 травня 2015 року у Печерах та Сокільці відбулось відкриття Центру Зеленого Туризму. Мета Центру - показати гостям Печери, Поділля та України казкову красу прибузького краю та унікальну історико-культурну спадщину. Організували ГО "Мотофестиваль "Загул".

Більше тут...

28 травня у м. Бар ГО "Центр Соціального лідерства" провели презентацію всеукраїнської благодійної програми «Сонячні листи». Метою проекту є листування з дітьми які втратили батьків під час війни на Сході України і саме учні м.Бар стали першими учасниками проекту.

Більше тут...

Представники ОГФ "Самооборона Майдану" Вінницької області, у селі Комсомольське Козятинського району провели для старшокласників трьох шкіл – Комсомольської, Переможнянської та Безимінської національно-патріотичний урок.

Більше тут...

ГО "Православне місіонерське об'єднання Святителя Миколая Чудотворця" знову розпочинає проводити акції зі збором підписів за заборону штучного перериваня вагітності. За три акції вже зібрано понад 5 тисяч підписів. 

Більше тут...

АТО та переміщені особи

Вінницькі волонтери відправили гуманітарну допомогу в зону АТО 28 травня. Всі бажаючі допомогти бійцям можуть звернутися в ГО "Об'єднання волонтерів Вінниччини", яка знаходиться в будинку по вулиці П.Осипенко, 14.

Більше тут...

Вінницька обласна народна самооборона 1 червня відправляла на Схід чергову гуманітарну допомогу. Вантаж поїхав до Краматорського центру соціально-психологічного розвитку дитини. 

Більше тут...

До батальйону «Вінниця-2», бійці якого перебувають зараз у зоні АТО, рушив гуманітарний вантаж, зібраний вінницькими волонтерами, закладами торгівлі та підприємствами. Організаторами виступили БФ "Подільська Громада".

Більше тут...

30 травня, у Вінниці відбувся Всеукраїнський форум організацій учасників бойових дій та волонтерів АТО. Під час цього з’їзду було обрано керівника всеукраїнської організації – вінничанин, ветеран Афганістану Анатолій Слівінський, та затверджено статут об’єднання. Метою організації є допомога воїнам АТО, що знаходяться на передовій, захищаючи Україну від російського агресора, а також сприяння у захисті своїх прав та інтересів демобілізованим учасникам бойових дій.

Більше тут...

ГО «Рада Вінниччини» представила власний фотопроект «Діти АТО – наші діти: нове життя на Вінниччині», де розміщені світлини дітей-переселенців, які знайшли нові домівки у Жмеринці, під час святкувань до дня захисту дітей.

Більше тут...

Спорт, туризм та дозвілля

У Вінниці відбувся чемпіонат області з шахів серед ветеранів 50-65 років та старших ветеранів, кому за 65 років. Всього на змагання заявились 30 учасника поважного віку. 

Більше тут...

7 червня відбудеться відкритий чемпіонат м.Вінниці з швидких шахів (7-й етап чемпіонату ВОФШ) з обрахунком міжнародного рейтингу. Гра на електронних годинниках. Організатором виступили Вінницька обласна федерація шахів.

Більше тут...

30 травня у Вінниці відбувся щорічний Всеукраїнський Велодень. У його рамках пройшов велопробіг за участі близько 800 велосипедистів.Співорганізатором виступила ГО "Подільська громада".

Більше тут...

 З 23 по 25 травня у Вінниці, на стадіоні «Юність» міського Палацу дітей і юнацтва у Вінниці пройшов перший міжнародний футбольний турнір «Олімпійський первоцвіт». Турнір відбувся за підтримки обласних відділення НОК України та федерації футболу і Вінницької міської ради.

Більше тут...

Освіта для ГО

     Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 р. № 37 Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій існує наступна структура видів неприбутковості:

(0001) - органи державної влади України;

(0002) - установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;

(0003) - органи місцевого самоврядування;

(0004) - установи, організації, створені органами місцевого самоврядування, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

(0005) - благодійні фонди (організації), створені у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності;

(0006) - громадські організації, створені з метою надання реабілітаційних, фізкультурно-спортивних для інвалідів (дітей-інвалідів) та соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, просвітньої, освітньої та наукової діяльності, громадські організації інвалідів, спілки громадських організацій інвалідів та їх місцеві осередки;

(0007) - творчі спілки;

(0008) - політичні партії.

(0009) - пенсійні фонди;

(0010) - кредитні спілки.

(0011) - юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних;

(0012) - спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників (членів, учасників), що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників (членів, учасників) та не провадять господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів;

(0013) - релігійні організації;

(0014) - науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади III - IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідники, музеї, музеї-заповідники;

(0015) - житлово-будівельні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;

(0016) - професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом;

(0017) - організації роботодавців та їх об’єднання, утворені в порядку, визначеному законом;

(0018) - садівничі та гаражні кооперативи або товариства;

(0019) - Національна академія наук України та створені нею установи та організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Дані отримані з веб-сайтів, офіційних сторінок громадських організацій, державних та місцевих органів влади, соціальних мереж fb та VK. 

Пропозиції та зауваження надсилайте на цю електронну адресу forumccvin@gmail.com або телефонуте (097) 796-17-54.

Розсилка створена в рамках проекту ГО "Громадський центр "Форум" за підтримки Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.